Pavel Jozef Safarik University – Koszyce

Fakultet medyczny uniwersytetu  “Pawła Józefa Safarika” –Pavel Jozef Safarik University w Koszycach

———————————————————

Uniwersytet zlokalizowany w Koszycach, drugim najwiekszym mieście na Słowacji.

Został założony w 1948 roku i jest jednym z najstarszych i najbardziej poważanych fakultetów Uniwersytetu.Uniwersytet z racji swojej rangi i dobrej reputacji corocznie przyciaga studentow z całego świata dając im niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzy.

Od roku 2015 Uniwersytet znajduje się na liście 1000 najlepszych uniwersytetów na świecie, oraz jest NAJLEPSZYM medycznym uniwersytetem na Słowacji.

Fakultet medycyny co roku przyjmuje 200-250 studentów wśród których są obywatele Polski, Wielkiej Brytani, Norwegii, Gercji, Hiszpanii, Włoch, Chin.

Co roku uczelnia uczesniczy w programach wymiany miedzy uniwersyteckiej Erasmus, oraz prowadzi dzialalnosc w zakresie badawczym z roznych dziedzin.

  

Międzynarodowa akredytacja

Od roku 2000 fakultet medycyny Pavel Jozef Safarik University(UPJS) jest częścią European Credit Transfer System (ECTS).

ECTS to miedzynarodowy jednolity system punktowy uzywany w akredytowanych uniwersytetach krajów EU np: UK, Francji, Niemiec, Włoch, Austrii, Holandii itp.

Punkty za ukończone przedmioty na (UPJS) są uznawane w kazdym kraju z przyjetymi standartami ECTS.

Dyplom ukończenia Uniwersytetu Pavel Jozef Safarik University(UPJS) jest uznawany we wszystkich krajach UE i w wiekszości stanów USA.

Obecnie uczelnia posiada dwa kierunki medyczne do wyboru:

  • General Medicine(Lekarski) z tytułem MUDr./MD. (Medicinae Universae Doctor)
  • Dentistry(Stomatologia) z tytułem MDDr. (Medicinae Dentale Doctor).

Obydwa kierunki to studia 6-cio letnie.

Roczny koszt studiów (2 semestry):

Lekarski – 10.500,- €
Stomatologia – 11.000,- €